Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme - Estetikcell - Yüz Gençleştirme İşlemi
Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Estetikcell > Blog > Ana Kategori > Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Kök Hücre ile Yüz Gençleştirme

Kök hücre uygulama yapılacak kişiden alındığı için kişiye herhangi bir zararı yoktur. Bilinen bir risk de bulunmamaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde vücudumuzu yenilemek ve iyileştirmek mümkün hale gelmiştir. Bu teknolojilerin en önemlisi de kök hücre ile yüz gençleştirme işlemidir.

Cildimiz neden yaşlanır?

Cilt, yaş almanın, güneşin, toksik maddelerin ve yer çekiminin etkisiyle kolajen kaybı yaşar ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Yüz gençleştirme tedavileri cildin kolajenini artırarak elastikiyetini kazandırır, kırışıklıkları azaltır. Cilt daha aydınlık ve ferah bir görünüme kavuşur.

Kök hücre ile Cilt Gençleştirme Nedir?

Kök hücre tedavisi, uygulama yapılacak kişinin kendi dokusundan üretilen kök hücrelerinin çeşitli yöntemlerle çoğaltılması sonucunda uygulama yapılacak bölgeye mezoterapi yöntemiyle uygulanmasıdır.

Bu kök hücreler vücutta en fazla kök hücrenin bulunduğu doku kemik iliğinden alınır. İkinci olarak yağ dokularından alınır. Bunların dışında lokal anestezi yardımıyla kulak arkasından almak da mümkündür.

Kök hücresi tedavisi hangi bölgelere uygulanabilir?

Kök hücresi tedavisi başta yüz bölgesi olmakla beraber boyun, eller, gerdan gibi kök hücre ile cilt gençleştirme amaçlanan her bölgeye uygulanabilir. Bu bölgelerin yanı sıra yara, dikiş gibi izlerde de uygulanabilir.

Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kök hücre için yağ hücrelerinden alım tercih edildiyse bu alımdan önce bölgeye lokal anestezi uygulanır. Ardından özel kanüller yardımıyla 30-55 cc aralığında yağ aspirasyonu yapılır. Alınan yağ dokusunun saf olarak kök hücreye ayrışması amacıyla makineye konulur. Sonrasında ayrışan bu kök hücreler kızılötesi ışınlara maruz bırakılarak aktif hale gelmesi sağlanır. Bu işlemden sonra ise steril enjektörler yardımıyla uygulama yapılacak bölgeye mezoterapi işlemi uygulanır.

Diğer yöntemle ise lokal anestezi uygulandıktan sonra kulak arkasından biyopsi alınır. Bu biyopsi parçası laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda ortalama 3 hafta bekletildikten sonra 3 seans şeklinde mezoterapi işlemiyle uygulanır.

Kök hücre ile yüz gençleştirme kimlere uygulanır?

Kök hücre tedavisinde alınan dokular uygulamayı yaptıran kişiden alındığı için doku reddi ya da alerji söz konusu değildir. Kanser olmayan, kemoterapi tedavisi görmeyen ve aktif kan sulandırıcı kullanmayan herkes yüze kök hücresi tedavisi yaptırabilir.

Kök hücre ile yüz gençleştirmenin etkileri ne zaman görülür?

Yağ enjeksiyonuyla alınan kök hücrelerin uygulama işlemi hemen etki gösterirken fibroblast kültürü ya da yağ kök hücrelerinin etkisi hemen kendini göstermez. Bu kök hücrelerinin etkisi yaklaşık 1 yıl sonra tam olarak etkisini gösterir.

Kök hücre ile cilt gençleştirmede ağrı hissedilir mi?

Her iki kök hücre ile cilt gençleştirme tedavisinde lokal anestezi uygulaması yapıldığı için ağrı hissedilmez.

Kök hücresi ile yüz gençleştirme tedavisini tekrarlamak gerekir mi?

Kök hücrelerinin kalıcı özelliği bulunmaktadır. Ancak ileri seviyede tedavi gerektiren kişiler için ikinci veya üçüncü tekrarlar gerekebilir. Ayrıca yer çekiminin ve yaşlanmanın etkisiyle de bu tedavinin tekrarlanmasına ihtiyaç duyulabilir.

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirmenin Faydaları Nelerdir?

Kök hücre uygulama yapılacak kişiden alındığı için doku reddi, alerji gibi durumlar söz konusu değildir.

Cilt gençleştirme işleminde kullanılan kök hücrelerin onarma, sivilce ve akne tedavi etme, izlerin giderilmesini sağlama gibi özellikleri bulunur.

Kök hücreler yaralanmaya bağlı doku zedelenmelerinin iyileştirme sürecini hızlandırır. Kolajen üretimini arttırır.

Kök hücreleri cildi parlatma, hücre yenileme, cildin elastikiyetini arttırma özelliklerine sahiptir.

Yüze kök hücresi tedavisi ile ameliyat ve akne izleri yok edilebilir mi?

Kök hücreleri yağ hücreleri ile birlikte enjekte edilerek bu izleri azaltmada, ayrıca yüzdeki izlerde oluşan çöküntüleri gidermede kullanılabilir.

Detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize her zaman ulaşabilir; konsültasyon randevunuzu oluşturabilirsiniz.